Czym jest płytka nazębna ?

Zrzut ekranu 2016-07-03 20.00.13

Zrzut ekranu 2016-07-03 20.00.18

 

Strzałki, które widzicie na zdjęciu pokazują płytkę nazębna. Naturalnie jest w kolorze białym, delikatnie żółtym dlatego słabo kontrastuje z powierzchniami zębów.To, że jest fioletowa to są magiczne gabinetowe sztuczki, które wykonuje pacjentom. Po co ?

Dlatego, aby nauczyć ich ją zauważać,  pozwala to na samokontrolę swojego mycia i nitkowania zębów w domu. Mamy też większe przekonanie,że kamień nie bierze się z wody, tylko z sukcesywnie nie oczyszczanej płytki. Wybarwienie płytki na zdjęciu bezspornie pokazuje,że pacjent nie nitkuje zębów oraz okolicy przy dziąśle.

Płytkę nazębną profesjonalnie nazywana biofilmem to zorganizowana struktura bakterii, które rozwijają się w matrycy gospodarza zbudowanej z glikoprotein śliny.Na zalegających, niedoczyszczonych resztach jedzenia  z czasem ,,świat bakterii” jest coraz bogatszy, co w konsekwencji prowadzi do mineralizacji czyli stwardnienia tej struktury tworząc kamień. Na powierzchniach wolnych od płytki nie powstanie kamień.

Podsumowując:

biofilm+ czas+bakterie= kamień nazębny 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016 by Anita Walczak. All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 446 Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 446 Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 461 Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 461