Które szczoteczki do mycia zębów są najlepsze?

IMG_5270

 

Jedno z najczęstszych pytań jakie zadają mi pacjenci. Nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi na nie.

Moim zdaniem każdym rodzajem szczotki jesteś w stanie dobrze umyć zęby, mam na myśli ( szczotki manualne, szczotki elektryczne oraz soniczne). Jednak jest dużo istotnych aspektów w doborze takiej szczotki dla konkretnego pacjenta.

Nie jestem w stanie udzielić dobrej rekomendacji nie spotykając się z Tobą na wizycie w gabinecie.

Przed poleceniem konkretnego rodzaju szczotki oraz modelu analizuję sytuację w jamie ustnej, sprawdzam poziom czystości zębów, oraz pytam o dotychczasowe szczotki oraz subiektywną opinię pacjenta, pytam o to co jest dla Ciebie ważne lub co Ci przeszkadzało dotychczas ( np. częstość ładowanie, duży rozmiar, brak etui do przewożenia, głośność) oraz zwracam uwagę na sprawność manualną. Bardzo ważne jest dla mnie zaangażowanie oraz Twoja motywacja do dbałości o higienę jamy ustnej m.in.( Ile poświęcasz czasu na mycie zębów, czy stosujesz się do rekomendowanej techniki mycia ). Na podstawie tych informacji polecam szczotkę najlepszą dla Ciebie.

Nie oznacza to, że pierwszy wybór jest najlepszy i na całe życie. Podczas wizyt kontrolnych (recall) obserwuje sytuację oraz słucham Twoich uwag i wprowadzamy odpowiednie zmiany.

Nie mniej jednak badania pokazują wyższość ,,szczotek zautomatyzowanych’’ nad ,, szczotkami ręcznymi”, które w tym samym czasie usuwają więcej płytki nazębnej.

Jedna odpowiedź do “Które szczoteczki do mycia zębów są najlepsze?”

  1. Dominika pisze:

    Jestem bardzo zadowolona z szczoteczki elektrycznej , którą mi Pani poleciła w gabinecie bardzo za to dziękuje i polecam iść wszystkim na taką wizytę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016 by Anita Walczak. All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 446 Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 446 Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 461 Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 461