Koferdam, a co to takiego ?

a6fb5aff1dda

Trudne słowo, ale urządzenie proste:) Po ludzku mówiąc jest to gumowa izolacja danego zęba od całej jamy ustnej. Ma podwójne zastosowanie. Chroni Ciebie i Twój ząb podczas „kontaktu” ze stomatologiem. Zdaję sobię sprawę z tego, że większość z was będzie zaskoczona, iż cos takiego ma zastosowanie w stomatologii. W dzisiejszych czasach to absolutny „must have” ale nie wszyscy chcą ich używać. Standardem,a wręcz obowiązkiem prawnym jest używanie koferdamu do leczenia kanałowego zębów, coraz częściej używa sie koferdamu również do zakładania wypełnień.

Czym jest i jak działa?

Jak wygląda widzicie na zdjęciu. Może mieć różne kolory oraz różnić się małymi szczegółami w zależności od producenta.

Z jednej strony pozwala wyizolować jeden lub więcej zębów, które będą poddawane zabiegowi. Z drugiej strony izoluje jamę ustną pacjenta, by uniknął on kontaktu z preparatami chemicznymi używanymi w trakcie zabiegu, krwią i odpadkami wykruszonymi w trakcie borowania. Zapewnia komfort i bezpieczeństwo. Wszyscy wiemy, że wilgotność ma kluczowe znaczenie podczas zakładania wypełnienia. W przypadku plombowania też- właściwie jej brak. Dzięki koferdomom mamy pewność, że nasze wypełnienie było zakładane w suchym warunkach co zapewnia wysoką jakość wypełnienia. A to w naturalnym środowisku pracy lekarza nie jest łatwe do uzyskania głównie przez ślinę. Wałeczki używane przez lekarza nie daja takiej jakości jak użycie koferdamu.

Mam nadzieję, że koferdam będzie używany do większości zabiegów we wszystkich gabinetach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016 by Anita Walczak. All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 446 Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 446 Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 461 Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 461