Co ma wspólnego kamień z czajnika z zębami ?

Paskudny, kredowy osad w czajniku, powszechnie znany nam jako kamień, jest bardzo uparty i trudny do usunięcia. Czy to ten sam kamień, który odkłada  się na zębach ?

Kamień niszczący urządzenia domowe to nic innego jak wytrącone związki wapnia i magnezu. W trakcie podgrzewania (np. w czajniku) tworzą wapienny osad. Po wyschnięciu na powierzchni zlewu, w kabinie prysznicowej lub w wannie zostawiają białe naloty i zacieki. Sposobem na jego usunięcie jest ocet czy sok z cytryny.

Kamień z wody, nie ma nic wspólnego z kamieniem nazębnym.

Powstanie kamienia na zębach zawsze poprzedza gromadzenie płytki nazębnej ( resztek jedzenia) na powierzchniach zębów i dziąseł.

Kamień nazębny składa się głównie z substancji zawartych w ślinie, bakterii oraz  i ich produktów przemiany materii, złuszczonych komórek nabłonka, związków wapnia, fosforu i resztek pożywienia.

Usunięcie kamienia nazębnego może zostać wykonane poprzez profesjonalne zabiegi w gabinecie stomatologicznym.

Pamiętaj,że twardość wody nie ma znaczenia, w profilaktyce chorób jamy ustnej. Czynnikiem determinującym powstanie kamienia nazębnego jest jakość codziennej higieny jamy ustnej (dokładność, systematyczność, technika mycia, wybrane artykuły).

 

kamień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016 by Anita Walczak. All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 446 Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 446 Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 461 Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /usr/home/anitawalczak/domains/sztukamyciazebow.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 461